آلفا کلاب

دنیای بازی و گیمر های حرفه ای

بازی های جدید در سال 2019
اخبار بازی معرفی

بازی های جدید در سال 2019

بازی های جدید در سال 2019

با به پایان رسیدن هر سال و فروکش شدن هیجانات ناشی از جشنواره های مختلف و انتخاب عناوین برتر سال،یک موضوع جذاب دیگر است که نقل نقول مطبوعات و نشریات می شود: بازی های مورد انتظار سال جدید
بیاید با هم مروری داشته باشیم به ده عنوان جالب توجه سال 2019 میلادی .

10.far cry new dawn
PS4,xbox one,pc

فار کرای برای یوبی سافت از آن دست آی پی های سود آور است که بعید است تا سالهای دور قصد دست کشیدن از آن را داشته باشد.سری فار کرای همیشه با فراز و فرود هایی مواجه بوده،اما در اخرین شماره،گام بلند و محکمی برداشت که باعث تحسین همه جانبه ی گیمرها و منتقدان بود و حالا همه چشم انتظارند تا ببینند یوبی سافت بعد از موفقیت فارکرای 5،چه می خواهد رو کند.
تصاویر پخش شده از بازی ،خبر از متفاوت ترین عنوان مجموعه را می دهد.عنوانی که برای نخستین بار ،در جهانی اخر الزمانی که نتیجه ی انفجار یک بمب اتمی است،اتفاق می افتد و باید ببینیم آیا یوبی سافت موفق بوده تا نگاهی نو و غیر کلیشه ای به آخر الزمان داشته باشد یا خیر.
از دیگر ویژگی بازی هم می توان به قابلیت های شخصی سازی اشاره کرد که میتواند برای هواداران جالب باشد.

 

9.Ori and the will of the wisps
Xbox one,Pc

داریم درباره ی شماره ی دوم یک اثر دو بعدی مستقل حرف می زنیم.دستاورد بزرگی ست برای یک بازی دو بعدی که تبدیل شود به یک آی پی و تازه در لیست مورد انتظار بسیاری از سایت ها هم باشد.و ori به این مهم دست یافته است.
شماره ی اول بازی شبیه به بوم نقاشی بود.یک تجربه ی بصری ناب و در مجموع تجسم مطلق هنر.رنگ های خیره کننده ی بازی و طراحی چشم نواز محیط هوش را از سر هر گیمری می برد.و حالا چه خبری خوشحال کننده تر از کلید خوردن شماره ی دوم اثر و لذت دوباره ی گشت زدن در جنگل بهشت گونه ی بازی.
همانند شماره ی نخست،عرضه ی بازی بر عهده ی مایکروسافت خواهد بود و انحصارا برای ایکس باکس و ویندوز روانه ی بازار خواهد شد.

 

8.Devil may cry 5
PS4,Xbox one,PC

کپکام روزهای خوبی را پشت سر می گذارد.سال گذشته عنوان تحسین بر انگیز monster hunter را داشت و اوایل امسال هم با Resident evil 2 remake شروع بسیار قدرتمندی داشت.و این تمام ماجرا نیست.کپکام امسال هم قرار است دانته و نرو را به دنبال هیولاها بفرستد.
داستان بازی از این قرار است که شخصی به نام V دانته را برای کشتن گروهی از شیاطین استخدام میکند و از آن طرف هم نرو در ون خود ،یک شرکت کشتار شیاطین سیار راه انداخته است و خلاصه ماجرا ها به گونه ای رقم میخورد که بار دیگر دانته و نرو را کنار هم ببینیم.
تریلر های منتشر شده از بازی به راستی که خیره کننده است.کیفیت بصری در بالاترین حد خود قرار دارد و سیستم مبارزات همچون گذشته هیجان آمیز و سریع به نظر می رسد.
باید دید که ایا کپکام نوار موفقیت های خود را ادامه خواهد داد یا خیر.

7.Control
PS4,Xbox One,PC

امکان ندارد که از گیمرهای قدیمی و با سابقه باشید و با شنیدن نام سم لیک،کلاه از سرتان به نشانه ی احترام بر ندارید.داریم درباره ی خالق شاهکاری به نام Max payne حرف میزنیم.کیست که هنوز چهره ی سرد و عبوس مکس و سرگذشت تلخ و دردناک او را به خاطر نیاورد.
بعد از مکس پین،سم لیک با همکاری مایکروسافت به سراغ یک داستان وهم آلود و مرموز رفت و Alan wake خلق شد.اگر روزی دیوید لینچ پا به عرصه ی گیم می گذاشت،نتیجه ی کار قعطا چیزی شبیه به آلن ویک می بود.یک بازی سورئال که هرچه در آن بیشتر پیش می رفتیم،تشخیص مرز بین رویا و حقیقت سخت و سخت تر میشد.
اخرین کار وی هم Quantom Break بود که شاید هم ردیف شاهکار های او نبود،اما کماکان یک بازی محترم و استاندارد به شمار می رفت.
و حالا سم لیک با کنترل،یکبار دیگر پس از کوانتوم بریک،پا به ژانر علمی تخیلی گذاشته است.قهرمان بازی دختری به نام jesse faden است که از کودکی مهارت های فراطبیعی متعددی داشته.مهارت هایی که هرکدام با گیم پلی بازی ارتباط مستقیم دارد و به احتمال زیاد باعث می شود گیم پلی در فصول مختلف،تغییرات متعدد و متنوعی داشته باشد.
به هر حال باید صبر کنیم ببینیم که آیا سم لیک باز هم موفق به خلق شاهکار شده است یا خیر.

 

6.Mortal Combat 11
PS4.Xbox One,PC

تفاوت مورتال کمبت چه با رقبای قدیمی خود مثل تکن و استریت فایتر،چه عناوین جدید تری نظیر Injustice ،در یک کلمه خلاصه می شود : خشونت. و وقتی میگوییم خشونت،اصلا منظورمان آن خشونت دیفالت و معمول بازی های شوتر و اکشن که پدر مادر ها نگرانش هستند،نیست.اینجا داریم درباره ی قطع کردن سر،خوردن مغز،هشت تکه کردن بدن،کندن پوست صورت و در آوردن قلب از سینه حرف می زنیم.
مورتال کمبت از آن دست بازی هایی بوده که همیشه به مبحث همیشگی حد و مرز خشونت در بازی ها و تاثیرات مخربش دامن زده و فریاد معترضین زیادی را در آورده است.اما بیایید رو راست باشیم.آلفرد هیچکاک یک جمله ی ماندگار در ارتباط با سینما دارد: “این فقط یک فیلم است”.
و این جمله اینجا هم صادق است.این تنها یک بازی است. البته که کسی منکر اهمیت درجه بندی سنی بازی ها نیست.اما واقعا بعید می دانم خشونت کاریکاتوری و شدیدا اغراق شده ی مورتال کمبت تاثیر خطرناکی بر افراد نرمال داشته باشد.اتفاقا خشونت مورتال کمبت به دلیل کارتونی بودنش،به مراتب تاثیر گذاری کمتری از یک بازی رئال همچون GTA یا هیتمن دارد.این قطع عضو و تکه تکه کردن ها فان و سرگرم کننده است و در انتهای بازی هم تمام می شود و می رود پی کارش.
حالا از بحث خشونت که بگذریم،ویدئو های منتشر شده از بازی،خبر از پیشرفت چشمگیر گرافیگ فنی و همچنین روان تر شدن مبارزات می دهد.در این شماره امکان شخصی سازی کاراکترها و تجهیزات هم به بازی اضافه شده که حکم نفسی تازه به مجموعه است.
در کل برای طرفداران ثابت سری ،شماره ی یازدهم به احتمال بسیار همان چیزیست که انتظار دارند.و برای مخالفان هم تابلوی ورود ممنوع بر سر در بازی نصب خواهد بود.

5.Metro : Exodus
PS4,Xbox one,PC

مترو چه در حوزه ی ادبیات و چه در صنعت گیم عنوان الهام بخشی است و یاد آوری میکند که مانعی برای تحقق رویاهایمان وجود ندارد و میتوان از صفر،صد را بنا کرد.
دمیتری گلوخوفکسی،روزنامه نگار و داستان نویس جوانی بود که در هجده سالگی شروع به نوشتن رمان مترو میکند و در بیست و سه سالگی آن را بر روی وبسایت شخصی اش به طور رایگان قرار می دهد.آمار بازدیدکنندگان به شکل غیر قابل باوری روز به روز افزایش می یابد.تا اینکه بلاخره در سال 2005 یک نشریه معتبر روسی،مسئولیت چاپ کاغذی رمان را بر عهده میگیرد و بدین صورت گلوخوفسکی جوان ،راه صد ساله را یک شبه طی میکند.
از این طرف،یک سال بعد یعنی در سال 2006،سه تن از توسعه دهندگان کمپانی GSC Game World که بازی تحسین شده ی استاکر را تا آن زمان در کارنامه داشت،تصمیم به خروج و تاسیس استودیوی بازی سازی مستقل خود را میگیرند.آنها با سرمایه کم و محدودیت های بسیار 4A Games را در قلب کیف اوکراین راه اندازی میکنند و در اولین قدم خود،به سراغ اقتباس از رمان گلوخوفسکی یعنی مترو می روند.
نتیجه ی کار ،با تحسین یک صدای منتقدین همراه بود.طوری که راه برای ساختن شماره ی بعدی یعنی Metro:Last Light هم باز شد و آنها در دومین شماره ی سری نشان دادند که موفقیت عنوان نخست تصادفی نبوده است.
و حالا بعد از شش سال ،سومین عنوان مجموعه به اسم Metro:Exodus به بازار عرضه شده و شنیده ها حاکی از آن است که با بهترین و کامل ترین نسخه از سری مواجه هستیم.

4.Days Gone
PS4

دیز گان مسئولیت سنگینی بر شانه دارد.چرا که قرار است اولین انحصاری مهم سال 2019 سونی باشد.و هوادارن از سونی انتظار یک انحصاری خوب ندارند.آنها همیشه توقع یک شاهکار دارند.و خصوصا که حالا دیز گان حال و هوای آخر الزمانی دارد،ناگزیر با دلست مقایسه خواهد شد.البته که قرار نیست هر بازی اخر الزمانی ،دلست باشد.اما توقع هم می رود که با اثری بیش از کشتار صرف زامبی ها در دنیایی متروکه باشیم و انقدری نوآوری در بازی ببینیم که متوجه دلیل سرمایه گذاری سونی روی بازی باشیم.
جدا از دلست،بازی تشابهاتی هم با سریال محبوب son of anarchy دارد.یک یاغی موتور سوار اسلحه به دست که اینبار به جای فرار از دست پلیس ها و خلافکاران،باید از دید زامبی ها و موجودات جهش یافته پنهان باشد.
هنوز تا عرضه ی کامل بازی زمان زیادی مانده،اما برخی از منتقدینی که فرصت اجرای بازی را داشتند ،نقد های میانه رویی بر بازی نوشتند.نه آن را یک شاهکار تمام عیار خواندند،نه یک شکست کامل.پس میتوان امید داشت حد اقل با یک اثر سرگرم کننده ی چشم نواز سر و کار داشته باشیم.

 

3.Doom Eternal
PS4,Xbox one,PC

شما را نمیدانم،ولی من به شخصه هنوز هم با به خاطر آوردن تیزر دو دقیقه ای دوم اترنال،مو به تنم سیخ می شود.حالا ویدئو های منتشر شده از گیم پلی که جای خود دارد.
اید سافت ور ظاهرا جهنمی خلق کرده که رهایی از آن چون کابوس به نظر میرسد.تنوع هیولا ها و شیاطین بازی در همان دو دقیقه اجازه ی پلک زدن نمی دهد.
این ویدئوی کوتاه منتشر شده از بازی،از خیلی جهات یاد آور سکانس معروف حضور کیانو ریوز در جهنم،در فیلم کنستانتین است.آنجا هم با جهنمی احاطه شده با شعله های داغ آتش و فریاد گوش خراش هیولاها مواجه بودیم.
همه چیز نوید یک شوتر اول شخص خونین و خشن و هیجان انگیز را میدهد.فقط باید صبر کنیم.

 

2.Cyberpunk 2077
PS4,Xbox One,PC

تا کنون خبری مبنی بر عرضه شدن سایبرپانک در سال 2019 شنیده نشده ،اما همینطور خبری هم در رد این موضوع درز پیدا نکرده است.پس میتوان امیدوار بود که شانس تجربه ی این اثر دیستوپیایی را در سال پیش رو داشته باشیم.
سایبرپانک که حال و هوایی دقیقا مشابه با فیلم های بلید رانر یا انیمه “روحی درون پوسته” را خواهد داشت،جدید ترین ساخته ی سی دی پروجکت ،کمپانی سازنده ی سری بازی های ویچر است.هرچند که سی دی پروجت با ویچر ها برای خود اعتبار زیادی دست و پا کرده ،اما سایبرپانک یک ریسک جاه طلبانه ی خطرناک است که هم میتواند تاج پادشاهی بر سر آنها گذاشته هم اینکه با خاک یکسانشان کند.
به هرحال تا به جای اینکار ،ویدئو های منتشر شده از بازی ،خبر از طراحی با شکوه و بی نقصی می دهد.امیدواریم که فاصله ی بین تریلرها و نسخه ی نهایی ،فاحش نباشد.

 

1.The Last of US II
PS4

باز هم همچون شماره ی قبل،تاریخ مشخصی برای عرضه ی دلست 2 منتشر نشده است و تنها به این دلیل ازش اسم می آوریم،چون دوست نداریم دلسرد باشیم.چون ته دلمان بارقه ی از امید هست که خبر از عرضه ی زودبهنگام بازی در همین سال 2019 را دارد.
شکی نیست که دلست یکی از بهترین عنوان های نسل هفتم به شمار می رود و همین موضوع باعث بالا رفتن سطح انتظارات از پارت دوم مجموعه است.به احتمال بسیار،دلست 2 اگر اخرین انحصاری کنسول پی اس فور نباشد،یکی از آخرین هاست و سونی در نظر دارد یک خداحافظی باشکوه را همراه با این عنوان ،با کنسول نسل هشتش داشته باشد.
نمیتوان از ویدئو های منتشر شده از بازی نتیجه ی زیادی گرفت.دلست هرگز بازی اکشن و آدرنالین نبوده که تیزر ها و تریلرهای مختلف باعث ایجاد هایپ در دل هواداران شود.دلست مبتنی بر لحظه هاست.مبتنی بر روابط و انسانیت.پس تنها باید تا عرضه ی قسمت دوم صبر کنیم تا ببینیم ایا بازهم با داستان عمیق و احساسی شماره ی گذشته طرف هستیم یا خیر.

نویسنده :علیرضا خانی عضو تیم آلفاکلاب

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *