آلفا کلاب

دنیای بازی و گیمر های حرفه ای

بهترین بازی های سال اخیر
اخبار بازی معرفی

بهترین بازی های سال اخیر

سالی که گذشت
معرفی بهترین بازی های سال اخیر

سال به سال انتخاب یک عنوان برای کسب عنوان بهترین بازی سال سخت و سخت تر می شود. جدا از افزایش تعداد کمپانی‌های بازی سازی قدرتمند، سازنده‌های مستقل هم گاهی دست به خلق شاهکارهایی می‌زنند که شایستگی کامل برای جنگیدن با آثار کلان بودجه‌ی استودیوهای بزرگ سر کسب عنوان بهترین بازی سال را دارند. به همه ی اینها باید اضافه شدن پلتفرم موبایل و موج خلاقیت‌های بی‌شمار بازیسازانش را هم اضافه کنیم.
و 2018 سالی پربار ،چه برای عناوین AAA و چه عناوین مستقل بود و حداقل یک شاهکار بلامنازع هم برای پلتفرم موبایل داشت. با هم مروری خواهیم داشت بر بهترین عناوین سال گذشته.

Read Dead Redemption     2
PS4,Xbox

سالیان است که از راکستار ،انتظاری جز خلق شاهکار نداریم. اما هنگامی که انها تصمیم گرفتند تجربه‌ی جهان باز خود را که با GTA‌ها ، پادشاه آن بودند را به غرب وحشی ببرند، این نگرانی وجود داشت که آیا ریسک جاه‌طلبانه ی آنها موفق به جلب رضایت گیمرهایی خواهد شد که عادت کرده‌اند بین اتوموبیل‌های لوکس در گردش باشند و با طیف گسترده‌ای از سلاح گرم و سرد به جنگ گنگسترها بروند؟ چون هرچه باشد، انتقال جهان بازی GTA به غرب وحشی یعنی متحمل شدن محدودیت‌های بیشتر. یعنی تنها سلاح شما یک هفت تیر و یک شاتگان خواهد بود و تنها وسیله‌ی نقلیه، اسب‌ها.
اما با عرضه‌ی بازی، خیلی زود فهمیدیم این نگرانی‌ها بی مورد بوده است. راکستار با رد دد چیزی را تقدیمان کرد که با GTAها امکان پذیر نبود. سرقت از قطارهای در حال حرکت، دوئل با هفت تیر کش‌های خودشیفته، انجام ماموریت‌های بونتی هانتر، شکار حیوانات وحشی و …
حالا تمام این‌ها در شماره‌ی دوم بازی به نهایت کمال خود رسیده است. فرقی ندارد قصد شما حرکت در راستای داستان بازی باشد یا چرخیدن بی‌هدف در بیایان‌های غرب. ساعت‌ها سرگرمی ناب در انتظارتان خواهد بود.

God of war 4
PS4

ظاهرا که ماجراجویی‌های کریتوس بعد از سلاخی کردن همه ی خدایان تمامی ندارد. با این تفاوت که اینبار پسرش هم او را در این سفر همراهی میکند.
عناوین خدای جنگ در زمینه‌ی ارائه‌ی اکشن و گیم پلی به قدری پیشرو و قدرتمند بودند که اگر در شماره ی چهارم، همان فرمول ثابت عناوین پیشین را هم ارائه میدادند، موفق به کسب رضایت هواداران می‌شدند. اما آن‌ها دست از کمال گرایی برنداشته و شماره‌ی چهارم را با تغییرات عمده‌ای در روایت و اکشن عرضه کردند. نتیجه نه تنها مورد قبول طرفداران بود که راه را به دل گیمرهای بسیاری خارج از مجموعه باز کرد و بدل به گل سر سبد مراسم‌های سالانه شد.

Assassin’s Creed Odyssey
PS4,Xbox

یوبیسافت در یازدهمین شماره از مجموعه‌ی پر طرفدار خود، افسار جنون را رها کرده و پا بر تمام محدودیت‌های خود ساخته‌ی خویش گذاشته است. علاوه بر المان‌های نقش آفرینی که از شماره پیش اضافه شده، دیگر با مخفی کاری‌های گذشته سر و کار ندارید و در اینجا یک مبارز تمام عیار هستید و بازی هم برای ارضای حس جنگ طلبی شما چیزی کم نمی گذارد. مبارزه با نیزه و شمشیر، اسب دوانی، کشتی رانی و …همه و همه اخرین شماره‌ی فرقه‌ی قاتلین را به عنوانی سراسر هیجان بدل کرده است.

Marvel’s Spiderman
PS4

پر بیراه نیست که بگوییم مرد عنکبوتی محبوب ترین مخلوق مارول است. هر چه باشد داریم درباره‌ی کاراکتری صحبت میکنیم که در قرن بیست و یک، سه فرد مختلف لباسش را تن کرده اند. و حالا جدید ترین بازی ویدئویی عرضه شده حول محور این ابرقهرمان، به نظر بسیاری از منتقدان ، بهترین آن است. وجود دشمنان متعدد و جذاب، قصه گویی قابل توجه و صد البته طنز و بذله گویی پیتر پاکر که او را از سایر ابر قهرمانان بد خلق و جدی متمایز می‌کند

Shadow of tomb Raider
PS4,Xbox,PC

سایه‌ی تامب ریدر، سومین شماره از بازسازی جدید یوبی‌سافت از این مجموعه‌ی قدیمی و محبوب است. کسانی که تجربه‌ی ماجراجویی در دل طبیعت وحشی و رمز نگاری متون باستانی را همراه لارا کرافت بر عهده داشتند، بعید است بتوانند در برابر جذابیت‌های سری جدید مقاومت کنند. تنها پیشنهاد این است که اگر دو شماره‌ی قبلی را هنوز بازی نکرده اید، ابتدا به اتمام آن‌ها بنشینید تا پایان کار فعلی لارا کرافت در شماره سوم، معنا و مفهوم بیشتری را برایتان به همراه داشته باشد.

Celeste
PS4,Xbox,Nintendo

رسم چندین سال گذشته بر این بوده که هر سال شاهد یک بازی مستقل هستیم که توجه ها معطوف خود میکند و تحفه ای گرانبها برای طرفداران سبک سکوبازی می شود.که شاید باید مدیون بازی لیمبو باشیم که دوباره این ژانر را سر زبانها انداخت و نشان داد جهان بازی‌های سکو بازی می‌تواند عمیق، چند لایه، قصه گو و سرشار از خلاقیت باشد.
امسال هم نوبت سلست است که به تنهایی پرچم بازی‌های مستقل را بالا نگه دارد و کیفیت بصری نابی ارائه دهد که عرضه‌اش برای کنسول‌های نسل هشتم کاملا منطقی به نظر برسد.

Detriot : Become Human
PS4

چرا دیوید کیج به مدیوم سینما کوچ نمیکند؟
این سوالی است که بسیاری از گیمرهایی که قادر به برقراری ارتباط با بازی‌های کیج و نقش پر رنگ درام و قصه‌گویی و گیم پلی محدود آنها نیستند. جواب ساده است :
حق انتخاب
کیج به شما آزادی عمل میدهد که سرنوشت خود را از میان صدها مسیر داستانی مختلف انتخاب کنید. یک پلیس بد، یک مجرم خوب، یک ربات شورشی و شجاع یا منزوی و گوشه نشین. تصمیم با خودتان است.
جدیدترین بازی کیج، یادآور جهان سایبرپانک شاهکار ریدلی اسکات، بلید رانر می باشد. در آینده ای نه چندان دور باید کنترل سه ربات مختلف را به دست بگیرید و با آنها قدم به قدم به مرز خود آگاهی و انسانیت برسید.

 

Hitman 2
PS4,Xbox,PC

و باز هم لذت مخفی کاری همراه ماموری با سری تراشیده و چهره‌ای خالی از عاطفه و احساس.
هوشمندی سازندگان این بوده است که میدانستند هیتمن :خون بها به قدری از لحاظ داستانی پر مایه و صرف پایانبندی با شکوه است که نیازی به ادامه‌ی داستان آن نباشد. پس انها در تصمیمی درست داستان را به حاشیه رانده و تمام تمرکز خود را بر گیم پلی و بهبود مخفی کاری‌ها گذاشته اند. شما برای کشتن یک هدف، با هیچگونه محدودیتی رو به رو نیستید. استفاده از اسنایپ، انفجار ساختمان محل اقامت هدف یا به رگبار بستن او با تمام محافظینش تنها چند تا انتخاب های پیش رویتان است.

Florence
Android,IOS

اسمارت فون و هنر در کنار یکدیگر ترکیب ناهمگونی به نظر میرسد. معمولا بازی‌های طراحی شده براس اسماترفون ها آن‌چنان تمرکزی بر قصه گویی ندارد و صرفا به ارائه ی یک گیم پلی جذاب برای معتاد کردن کاربران خود می‌پردازد.
اما فلورنس یک استثناست. اولین استثنایی که از قضا ختم به شاهکار شده است. فلورنس با مدت زمان 40 دقیقه‌ای خود، طیف مختلفی از احساسات نظیر روزمرگی، ناامیدی، عشق، انفصال و نوستالژی را به نمایش می‌گذارد و از این بیشتر شبیه به یک شاهکار ادبی می‌ماند تا بازی.

Forza Horizon 4
Xbox

سری فورزا در بین بازی‌های اتوموبیل رانی چنانی پادشاهی میکند که دیگر کمتر کسی روزهای تک روی Need for Speed را به خاطر می آورد. در نسلی که مایکروسافت در زمینه‌ی انحصاری‌های با کیفیت عملکرد به مراتب ضیف‌تری نسبت به رقیب دیرینه‌ی خود داشته، حد اقل میتواند امیدوار باشد که صاحب بهترین بازی ریسینگ حال حاضر است. گرافیک خیره کننده، شبیه سازی مشهورترین برندهای اتوموبیل، دقت موشکافانه در صداگذاری ،همه و همه فورزا به تجربه ای بی‌بدیل برای عشق سرعت‌ها کرده است.

نویسنده :علیرضا خانی عضو تیم آلفاکلاب

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *