آلفا کلاب

دنیای بازی و گیمر های حرفه ای

زیبا ترین کالکتور ادیشن های صنعت گیم
بازی معرفی

زیباترین کالکتور ادیشن‌های صنعت گیم

زیباترین کالکتور ادیشن‌های صنعت گیم

کالکتور ادیشن ها که می دانید چیست؟ همان پکیج های ویژه بازی ها که علاوه بر خود دیسک بازی و البته یک بسته بندی شیک و جذاب شامل اقلام دیگری که معرف بازی هستند ،می شوند. مثل اکشن فیگور قهرمان بازی، آرت بوک، دیسک موسیقی متن بازی، پوستر، استیل بوک و خیلی موارد دیگر که بسته به خلاقیت کمپانی متفاوت است.
کالکتورها بسته به ارزشی که دارند محدوده قیمت متفاوتی دارند. معمولا از صد دلار شروع میشود و گاهی اوقات تا ششصد دلار هم می‌رسد.
مطمئنا برای گیمرها این ارقام هدر دادن پول نیست. یک گیمر اصیل، از وعده‌های غذایی خود میزند تا بازی محبوبش را با شکل و شمایلی خاص در قفسه نگه داری کند. البته متاسفانه با توجه به قیمت ارز در ایران، میزان اصالت شما خیلی تاثیری در این قضیه ندارد. در ایران کالکتور ادیشن‌های معمول، چیزی بین 700 هزار تومان تا 1 میلیون و نیم قیمت دارند. تقریبا برابر با حقوق یک فرد عادی.
ولی خب حالا چون نمی توانیم صاحب این کالکتور ها باشیم، دلیل نمیشود که شناختی هم از آن‌ها نداشته باشیم. گاهی اوقات لذت دیدن محصولات محبوبمان کمتر از لمس کردنشان نیست.
در این مطلب سری میزنیم به تعدادی از زیبا‌ترین کالکتور ادیشن‌های تاریخ گیم که هوش را از سر هواداران خود بردند.

Red Dead Redemption 2
Price : 200$

همانطور که گفتم بسته بندی جذاب از ویزگی های کالکتورهاست و گاهی اوقات همین بسته بندی میتواند تمام دلیل شما برای خریداری محصول مورد نظر باشد.برای من که رد دد 2 در همین دسته قرار میگیرد.همین صندوقچه ی قرمز ارزش 200 دلار هزینه را دارد.البته به شرطی که راکستار دیسک خود بازی را هم داخل بازی می گذاشت!
بله درست متوجه شدید.نسخه ی کالکتور رد دد، شامل خود بازی نیست و دقیقا هم مشخص نیست دلیل همچین تصمیمی چیست.ولی خب اگر بتوانید این نقص تقریبا احمقانه ی پکیج را فراموش کنید،چیزهای دیگری وجود دارد که از عصبانیتان می کاهد.
یک سکه ی طلایی رنگ قدیمی، یک پازل سیاه سفید که به نوعی عکسی ماهواره ای از نقشه ی بازی ست، یک بسته ورق پاسور که البته واقعا برای بازی کردن پاسور نیست و هرکدام شامل عکسی از کاراکتر های بازیست، یک دستمال گردن قرمز، تعدادی اسلحه ی بسیار ریز اعم از هفت تیر و شاتگان و چاقو که در یک کیسه ی کوچک قرار گرفته و البته یک نقشه از محیط بازی که شامل محل دقیق گنج ها و ایستر اگز هاست.
نسخه ی کالکتور رد دد 2 ، بهشتی کوچک برای سینه چاکان غرب وحشی ست.

God of War 4
Price : 80$

انصافا برای همچین شکوه و جلالی که نسخه ی کالکتور اخرین قسمت از خدای جنگ در خود دارد، 80 دلار قیمت بسیار مناسبی ست.حتی در یک سری تخفیف های بخصوص تا 60 دلار هم تنزل پیدا کرده بود!
اولین چیزی که در این نسخه از بازی جلوه نمایی میکند، مجسمه ی 23 سانتی کراتوس و فرزندش است که در حال پیکار با دشمنان هستند. هیچ طرفداری از این مجموعه ی اساطیری سونی نیست که دلش نخواهد همچین مجسمه ای را در اتاقش داشته باشد.کنده کاری برادران هولدا روی چوب هم به چشم میخورد که البته تصمیم عجیبی ست و بعید میدانم انقدری این دو محبوب بوده باشند که نیاز به یک نشان و سمبل در نسخه ی ویژه داشته باشند.
از کیفیت نقشه ی بازی که روی پارچه کار شده، نمیتوان گذشت.استیل بوک بازی با آن قاب فلزی جلب توجه میکند.
شایان ذکر است که نسخه ی کالکتور خدای جنگ علاوه بر این اقلام فیزیکی، دارای تعدادی محتوای دیجیتالی هم هست.آرت بوک بازی، یک کامیک بوک جذاب و خوش رنگ، و یک سری تروفی مثل انواع مختلف سپر یا پوشش.

 

God of War 4Price : 80$

Marvel’s Spiderman
Price : 150$

چه لا به لای کتاب های کمیک بزرگ شده باشید و چه از دسته کسانی هستید که دل خوشی از ابرقدرت های تخیلی ندارید، نمیتوان منکر نفوذ ابرقهرمانان به فرهنگ عامه شد.حالا صحبت از یکی از قدیمی ترین و پر طرفدار ترین هایش هم که جای خود را دارد.
اسپایدر من همیشه طرفداران ثابت و پر و پا قرص خود را داشته.طرفدارانی که از فیلم های سام ریمی تا همین اخرین بازی عرضه شده توسط سونی، پیگیر ماجراجویی های پیتر پارکر بودند.
پس مطمئن باشید اگر یک بازی باشد که عرضه ی کالکتور ادیشن برایش منطقی باشد، همین بازی ست.
اول باید به طراحی مینیمال بسته بندی اشاره کرد.یک دست قرمز با عنکبوتی سفید در مرکز.طرحی ساده ولی زیبا و دلفریب.
جدا از استیل بوک و آرت بوک که پای ثابت کالکتور ها هستند، با یک مجسمه از مرد عنکبوتی رو به رو خواهید شد که بر روی یکی از دشمنان نگون بختش، چنته زده است.
از تم PS4 و استیکرهای مخصوص بسته هم که بگذریم، میرسیم به محتویات دیجیتالی بازی که شامل بسته های الحاقی نظیر ماموریت های جانبی، فصول جدید داستانی و لباس ها و کاراکتر های جدید است که میتواند خبر خوبی باشد برای کسانی که هنوز از بازی سیر نشده اند.

Marvel’s SpidermanPrice : 150$

Limbo
Price : 15$

کدام قانون نانوشته ای گفته است که فقط بازی های بزرگ و پر سود باید نسخه ی کالکتور ادیشن داشته باشند ؟
اتفاقا گاهی اوقات بازی های مستقل و کوچک به یکباره کالت میشوند و به چنان محبوبیتی دست می یابند که طرفداران دو آتشیشه اش، هرکاری برای حمایت از محصول محبوبشان میکنند.از حمایت همه جانبه در استیم گرفته تا استقبال از نسخه های فیزیکی.
و وقتی داریم درباره ی گیم مستقل کالت حرف میزنیم، مثالی بهتر از لیمبو به ذهنتان میرسد؟ ساخته ی کم هزینه ی استودیوی پلی دد، که در همین سایت هم نقد و بررسی آن را داشتیم، ناگهان طیفی از هواداران سینه چاک را به خود دید که در شبکه های مجازی، از فستیوال های گوناگون درخواست توجه به لیمبو حتی تا عنوان بهترین بازی سال را داشتند.
پس در چنین موقعیتی، عرضه ی یک نسخه ی کالکتور، کوچک ترین راه برای تشکر از طرفداران است.
نسخه ی کالکتور لیمبو ساده، زیبا و بدون ریخت و پاش است و این دقیقا همان چیزیست که انتظار میرفت.سادگی مجموعه، حس و حال خوب تجربه بازی را زنده میکند.
دیسک بازی همراه با بسته بندی بسیار شیک که به سبک استایل بصری بازی، با دو رنگ سیاه و سفید خودنمایی میکند.
هفت وال پیپر از محیط بازی چاپ شده روی کارت، یک استیکر کوچک از پسر بچه ی داستان و یک عینک سه بعدی که البته من به شخصه خیلی متوجه ارتباطش با مجموعه نشدم.
کالکتور ادیشن لیمبو با قیمت ناچیز 15 دلار، در اتاق شما، جنبه ی متفاوت و خاصی از زندگی گیمریتان را به نمایش خواهد گذاشت.

 

 

LimboPrice : 15$

Resident Evil 7
Price : 180$

ما ترس را در دنیای گیم با رزیدنت اویل شناختیم.ما انقدر به این مجموعه اعتماد داریم که بعد از نسخه ی ضعیف قسمت ششم، باز هم پشت به مجموعه نمیکنیم.کپکام هم جواب اعتماد مارا میدهد و با نسخه ی هفتم ،هم دست به نوآوری و خلاقیت میزند، هم دوباره حس و حال اویل گونه ی کلاسیک خود را به دست می اورد.
نمی توان منکر وحشت افرینی بی رحمانه ی بازی در بسیاری از دقایق شد.و آنهایی که تجربه ی بازی با VR را داشتند، نمی دانستند که باید بهمان پیشنهاد کنند یا توصیه کنند که بیخیال قضیه شویم و از سلامتی قلبمان محافظت کنیم.
خب حالا که اویل در شماره ی هفتم خود به اوج برگشته، پس چه بهتر از اینکه این موفقیت را با یک نسخه ی کالکتور ادیشن ترسناک و وهم انگیز جشن بگیریم ؟
بسته بندی بازی به شکل یک کلبه ی چوبی ست که شخصی از پشت پنجره در حال دید زدن ماست.و از همین شروع کار، کپکام بازی های روانی اش را با ما آغاز میکند.
احتمالا جعبه را که باز کنیم، اولین چیزی که به چشم می آید، مدلی از عمارت پر رمز و راز بیکرهاست که با رنگ های سردش، حسی از وحشت و نا امنی را منتقل میکند.با کمی دقت متوجه می شویم که فقط یک مدل نزئینی نیست.در واقع یک جعبه ی موسیقی ست که تم اصلی بازی را پخش میکند و البته با LED های تعبیه شده در داخل منزل، خاموش و روشن شدن چراغ ها هم با این موسیقی همراه است که برای شوخی هالووین با کسی که تنهاست، میتواند ایده ی ظالمانه ای باشد.
اما قلم مورد علاقه ی خودم از بسته که یک فلش به شکل انگشت قطع شده است و دیگر اوج دیوانگی کپکام در به اشتراک گذاشتن جهان خویش را به نمایش میگذارد.
یک نوار ویدیویی در بسته قرار دارد که حکم یک باکس کوچک را برایتان دارد.
استیل بوک بازی ساده و زیباست و تعدادی پوستر با چاپ درجه یک میتواند به دیوار اتاقتان رنگ و بویی دیگر ببخشد.

Resident Evil 7Price : 180$

Crash Bandicoot

درست نیست که درباره کالکتور ادیشن ها حرف بزنیم، اما به سراغ یکی از پر رنگ ترین خاطرات کودکیمان نرویم.اگر بنا به تزئین اتاق خود با نسخه های فیزیکی هستیم، چرا سراغ لذت های ناب نوستالژی هایمان نرویم ؟
بله.کرش بندیکوت دوست داشتنی که هنوز هم بعد بیست سال میتواند جدول فروش هفتگی را تصاحب کند و برای خیلی از استودیوها کلاس درس پلتفرمر سازی باشد .
آخرین بازسازی اکتیویژن از دنیای کرش، Crash Bandicoot N. Sane Trilogy با تحسین همه جانبه همراه بود و قلب هوادارانش را دوباره تسخیر کرد.حالا بعید نیست که آنها بعد از غلغلک داده شدن عواطفشان بخواهند یک یادگاری از این مجموعه در اتاق داشته باشند.
نسخه ی کالکتور بازی که البته Golden Totaku Edition هم خوانده میشود، در اقدامی هوشمندانه به شکل یکی از جعبه های معروف داخل بازی طراحی شده است و حاوی یک استیل بوک و یک مجسمه به نام golden crash است.اعتراف میکنم که از دیدن مجسمه خیلی ذوق زده نشدم.برای دنیای کارتونی کرش بیش از خد حشک و بی روح است.اشکن فیگور های کرش باید حال و هوایی متناسب با کارهای شرکت funko pop داشته باشند.شاد و سرخوشانه و خوش رنگ.
اما استیل بوک بازی به راستی تنها دلیل من برای جای دادن بازی در این لیست بود.چقدر ساده، چقدر پر از حس خوب.
قیمت این نسخه 80 دلار است که در واقع با توجه به قیمت 50-60 دلاری بازی، شما فقط بیست تا سی دلار هزینه ی این استیل بوک زیبا و مجسمه ی طلایی میکنید .

Devil May Cry 5
150$

حالا که devil may cry 5 حسابی این روزها گرد و خاک راه انداخته و روز به روز در حال جا به جا کردن آمار و ارقام است،بد نیست نگاهی هم به نسخه ی کالکتور ادیشن آن بندازیم.
از بسته بندی جذاب پکیج که بر گرفته از جعبه ابزار کار نیکو می باشد و البته حضور نسخه ی deluxe بازی بگذریم،چشم گیر ترین آیتم این مجموعه ،ون معروف بازی یا همان motor home است که با عبارت نئونی رنگ devil may cry آذین بندی شده است.
یک پین که عبارت “من اوساکا را دوست دارم” بر روی آن حک شده ،در باکسی کوچک که در واقع طرحی است از کتاب کاراکتر V ،قرار گرفته شده که اجازه می دهد نشانی از بازی محبوبتان را همیشه همراه خود داشته باشید.
در کنار آرت بوک که پای ثابت کالکتور هاست ،می توانید به نوشته هایی از میز کار نیکو هم نگاهی بندازید.یه طور کلی تم غالب نسخه ی کالکتور ادیشن دویل می کرای 5 ،نیکوی تازه وارد است که در نوع خود جالب و کمی هم عجیب به نظر می رسد.شاید سازندگان به محبوب شدن نیکو بین هواداران مجموعه ایمان دارند.باید صبر کرد و دید.

Devil May Cry 5150$

Batman : Arkham Origins
Price : 150$

شاید arkham origins بهترین بازی سری در مجموعه ی بتمن نباشد، اما قطعا صاحب بهترین کالکتور ادیشن بین آنهاست.دلیل اصلی هم به اکشن فیگور قوق العاده اش با نمایی از درگیری بتمن با شرور ترین و و البته محبوب ترین بدمن گاتهام، یعنی جوکر بر میگردد.نبردی کلاسیک که بازتابی ست از کلیت جهان آرکام و تقابل خیر و شر.
استیل بوک زیبای مجموعه هم که طرحی از پوستر اصلی بازی را یدک میکشد،جای خود را دارد.
جدای از اینها یک دفترچه هم درون مجموعه قرار دارد که نگاهی دارد به تمام شخصیت های گاتهام و سرگذشت آنها.
اگر جز آن دسته از کسانی هستید که کالکتور هایی با فراوانی آیتم های ریز و درشت را می پسندید، کالکتور این نسخه برای شما نیست و شاید بهتر باشد ارکام سیتی را به عنوان نماینده برای خرید کالکتور انتخاب کنید.
اما اگر ترجیح می دهید که اتاقتان را با سمبولی زیبا و ارزشمند از بازی محبوبتان تزئین کنید، ارکام اوریجینز برای شماست.

Batman : Arkham OriginsPrice : 150$

نویسنده :علیرضا خانی عضو تیم آلفاکلاب

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *