آلفا کلاب

دنیای بازی و گیمر های حرفه ای

چند اپراتور قوی در رینبو | Rainbow six
بازی معرفی نقد و بررسی

چند اپراتور قوی در رینبو | Rainbow six

چند اپراتور قوی در رینبو | Rainbow six

رینبو این روزها رقیب سر سختی برای شوتر های اول شخص است و ویژگی که آن را نسبت به سایر رقبا جذاب تر و البته سخت تر میکند،اپراتورها با قابلیت های متفاوت و نقشه های منحصر به فرد است. پس شما برای زنده ماندن در دنیای مرگبار رینبو باید به خوبی محیط را زیر نظر بگیرید و از توانایی های اپراتور خود مطلع باشید.
در ادامه نگاهی می اندازیم به برخی از بهترین اپراتور های هر دو گروه مهاجم و مدافع.

یکی از چالش های ثابت رینبو ،وجود مانع اعم از سقف ،دیوار و یا دری بسته در راستای رسیدن به هدف اصلی است.و اینجاست که اسلحه ی X-Kairos هیبانا به کمک آمده و مسیر را پاکسازی میکند.همچنین اگر مایل باشید،میتوانید دشمنان را از پشت دیوار از پای در آورید.
البته باید توجه کنید که دو سلاح signal distruptor و shock wire توانایی از کار انداختن گجت شما را دارد.
اسلحه ی دوم هیبانا هم Typer 89F است که میتوانید با کمک آن از راه دور در دیوارها روزنه ایجاد کرده و تیر اندازی کنید.

با توجه به قدرت ترمایت در تخریب دیوارها،ترکیب او با هیبانا منجر به زوج بی نقصی شده که هیچ دیواری مانع پیشروی آنها نیست.ترمایت با استفاده از Exothermic charges نه تنها باعث ایجاد شکاف در دیوارها می شود که همچنین دشمنان پشتش را از بین می برد.
اسلحه ی اصلی او رایفل 556xi است که از راه دور کشنده است و لرزش بسیار کمی دارد.

اَش را باید به خاطر سرعت بالایش تحسین کرد.اگر تیم شما در راه گشایی و مبارزه با دشمن با مشکل مواجه باشد ،اش بدون آسیب دیدن خود را به هدف رسانیده و گره از کار تیم باز می کند.اسلحه ی M120 Crem او چالشی در برابر نابود کردن دیوار ها در برابر خود نمیبیند و R4-C به مدد لطمه ی زیادی که به دشمنان زده ،از وی یک نابودگر واقعی ساخته است.

مهم ترین وظیفه تچر،خنثی سازی ابزار دفاعی دشمن است.او با نارنجک های EMP خود ،باعث از کار افتادن signal Disruptor ، shock wire و دوربین های تیم مدافع میشود.حال اگر هیبانا با X-kairos که در اختیار دارد به کمک هچر بشتابد،تمامی تدابیر امنیتی دشمن،نقش بر آب می شود.
وظیفه ی بعدی تچر،پوشش دادن هم تیمی هایش بهنگام نفوذ از دیوارهاست.او که بعد استفاده از EMP حالا دستش خالی است،میتواند سریعا به سراغ شاتگان M590A1 برود و دشمنان را از فاصله ی نزدیک از بین ببرد.برای فواصل دورتر هم غصه نخورید.تچر یک رایفل L85A2 خوش دست را همیشه به همراه دارد.

باک میتواند حکم آچار فرانسه ی تیم را داشته باشد.برگ برنده ی او قطعا اسلحه ی خاص اوست که ترکیبی از شاتگان و رایفل میباشد و همین موضوع باعث شده تا باک در موقعیت های مختلف،سریع ترین عکس العمل را نشان دهد.به همه اینها نارنجک های انفجاری که خیلی بین مهاجم ها رایج نیست را هم اضافه کنید.

اپراتورهای تیم مدافع | rainbow six defense operators

یگر در یک لحظه ی واحد در دو نقطه ی متفاوت میتواند مخرب باشد.که این به لطف سیستم دفاعی اتوماتیک و قابل نصب وی بر روی دیوارهاست.جایی که دشمن در حال سر و کله زدن با سیستم دفاعی اوست،یگر از سمت دیگری دست به کار شده و مانع پیشروی بیشتر دشمن می شود.
سعی کنید چند سیستم دفاعی را کنار هم نصب نکنید.چرا که با یک cluster charge همزمان خنثی می شوند.اما با حفظ فاصله ی مناسب،میتوانید بخش اعظمی از تجهیزات رقیب را از کار بیاندازید.
یگرها ضمنا یک شاتگان و یک رایفل هم با خود حمل میکنند تا در نبردهای دور و نزدیک،احساس ناتوانی نکنید.

قابلیت میرا از جالب ترین لحظات بازی است.بدین شکل که او یک Black mirror که ضد گلوله و یک طرفه می باشد را بر روی دیوار نصب میکند.دشمن نزدیک میشود و تنها چیزی که مشاهده میکند،یک دیوار غیر قابل نفوذ است.اما شما پشت black mirror قرار دارید و به ارامی حرکات وی را زیر نظر گذاشته و در فرصتی مناسب او را از پای در می آورید.
شاتگان میرا جز معدود سلاح های بازی ست که قابلیت شکستن دیوار را دارد و رایفل ACP 45 اش به سرعت و ثبات بالا خوشنام و مشهور است.

بندیت ها ستون دفاعی تیم هستند و یک بازیکن ضعیف بندیت به راحتی میتواند سرنوشت کل گروه را تغییر دهد.اصلی ترین گجت وی shock wire است که وظیفه ی اختلال در کار نفوذکننده ها را دارد.بندیت ها توانایی ایستادگی در برابر هیبانا را دارند،DRone ها را بی استفاده می سازند و با تجهیزات کافی در برابر تیرهای اَش دوام می آورند.MP7 او قادر به شلیک هزار گلوله در دقیقه است و یک شاتگان هم برای درگیری های نزدیک همراه اوست.

فرشته ی مرگ،لقب مناسبی برا الا ست.GRZMOT MINE او ،به دیوار یا بالای درها میچسبد و به خاطر کوچک بودن به راحتی قابل شناسایی نیست. هنگامی که کسی قدم به محوطه بگذارد،با پای خود به استقبال مرگ رفته است.چرا که مین منفجر شده و اگر مستقیم هم باعث کشتن او نشود،اما در تله ی مرگ گرفتار خواهد شد.رایفل الا،بهترین نباشد ،قطعا جز بهترین هاست.دمیج بالا ،لگد کم،مهمات فراوان از ویژگی های Scorpion او است.

خب ،همانطور که از اسمش پیداست،با اپراتوری طرف هستیم که تخصصش در گرد و خاک به پا کردن است.او با نارنجک های حاوی گاز سمی خود،برای دشمن کمین میکند و راه های ورودی منطقه را مسدود میکند.اگر کسی انقدر کم هوش باشد که به درون دود بزند ،بیرون آمدنش با خودش نخواهد بود.نارنجک های دودزای اسموک،جدا از کشندگی مهلک،توانایی خرید زمان برای نیم دفاعی را دارد تا از آشفتگی حریف ،بیشترین نتیجه را بگیرند.

نویسنده :علیرضا خانی عضو تیم آلفاکلاب

 

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *